Bývanie vo svojom

Niekedy sa dokonca tešíme až tak veľmi, že zoberieme prvý byt alebo dom (ak sme na tom lepšie), ktorý sa nám dostane pod pazúry, pretože sme nedočkaví. Niekedy je to, že príliš neváhame a nad vecami nemoralizujeme dobrou vlastnosťou a vlastne aj výhodou. Niekedy a niektoré životné rozhodnutia však potrebujú uvážlivejší pohľad na vec – výber vlastného bývania k takým rozhodnutiam patrí. Na čo si treba dávať pozor a čo sledovať pri výbere prvého, vlastného obydlia?francouzské okno.jpg
POZOR NA!

  • Vlhkosť –Niektoré domy alebo apartmány sú doslova zahltené vlhkosťou! Na tento bod si musíme dávať obzvlášť veľký pozor, pretože život vo vlhkosti nie je ani trochu srandou. Je práveže veľmi nebezpečný a môže vám spôsobiť oveľa viac nepríjemností, ako si len dokážete predstaviť.
  • Myšia nora –Či už radi trávite čo najviac času na slniečku, alebo nie, pamätajte, že pri výbere bývania je dobrá a prirodzená svetelnosť veľmi dôležitá. Ak sa v byte ktorý ste si vyhliadli objavujú okná a príval denného svetla len tak občas, verte, že vám tento fakt bude po istom čase nesmierne prekážať. Navyše, budete musieť neustále míňať elektrinu umelým svietením.nábytek.jpg

VŠÍMAJTE SI!

  • Dostatok priestoru – v tomto prípade nemusí ísť iba o vaše vlastné pohodlie. Ak chcete svoj nový domov obývať dlhšiu dobu, vaše plány sa môžu behom okamihu zmeniť. Nezabúdajte teda na to, ak napríklad žijete sám/sama, že si môžete nájsť partnera, alebo založiť rodinu. Dbajte teda na dostatok miesta, aby ste potom nemuseli robiť prehnané škrty cez rozpočet.
  • Prízemie či podkrovie –nie je ani to jedno, či budete žiť pevne na zemi, alebo hore, takmer v oblakoch. Napríklad z praktického dôvodu, ak dom nemá výťah a máte bývať na 4 – 5 pochodí, môžete sa pekne zapotiť, podkrovné byty a tiež ťažšie vetrajú a v lete tu býva čistá sauna. Naopak, máte z nich nádherný výhľad a nemusíte sa obávať nechať v noci otvorené okná.